в означеннях
Тлумачення, значення слова «перевага»:

ПЕРЕВА́ГА, и, жін.

1. над ким — чим і без додатка. Якість, властивість, що вигідно відрізняє кого-, що-небудь від когось, чогось. Світова соціалістична система має великі переваги над світовою системою капіталізму (Комуніст України, 10, 1967, 37);
//  Обладання вищими достоїнствами у порівнянні з ким-, чим-небудь. Задоволений своєю мовою, він кинув на сина погляд, в якому світилося почуття батьківської переваги (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 400); О, вона добре знає, яка вона вродлива!.. Чому ж не використати цю перевагу, щоб влаштувати своє життя? (Микола Руденко, Вітер.., 1968, 58).

2. Більша, ніж у кого-небудь, кількість (війська, техніки і т. ін.); переважання в кількості. Восени червоні війська Південного фронту вже мали значну перевагу проти врангелівців у піхоті (Олесь Гончар, II, 1959, 371).
Матеріальна (позиційна) перевага — вигідніше розташування шахових фігур або більша їх кількість у одного з гравців у шахи. Кожен шахіст повинен добре засвоїти, що матеріальна перевага далеко не завжди веде до перемоги (Перша книга шахіста, 1952, 91).

3. Виключне, особливе право на що-небудь; привілей. Пролетаріат і селянство стоять за революцію. за знищення не тільки поміщицької переваги, а й усього поміщицького землеволодіння (Ленін, 15, 1971, 186); Готель заселяли переважно військові. Їм надавалася й перевага (Яків Баш, На.. дорозі, 1967, 206).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 132.

Коментарі (0)