в означеннях
Тлумачення, значення слова «первинний»:

ПЕРВИ́ННИЙ, а, е.

1. Який становить собою перший, звичайно найпростіший етап чого-небудь. Виготовлення трести з соломки льону — найбільш трудна і відповідальна частина роботи в первинній обробці льону (Технічні культури, 1956, 80);
//  Від якого або з якого починається що-небудь; початковий. Матеріалізм у повній згоді з природознавством бере за первинне дане матерію, вважаючи вторинним свідомість, мислення, відчуття (Ленін, 18, 1971, 36); Первинною формою технічного прогресу є механізація, тобто заміна ручної праці машинною (Комуніст України, 6, 1960, 29).
 Первинний документ — документ, в якому фіксуються які-небудь дані на підставі безпосереднього досвіду, обліку і т. ін. Основним первинним документом обліку роботи автомобіля служить дорожній лист, який є бланком строгої звітності (Підручник шофера.., 1960, 315).

2. Який існує, з'являється раніше чого-небудь. У всі фази росту рослин коричневу грибницю типу ризоктопії легко виявити як на первинних, так і на придаткових коренях (Мікробіологічний журнал, XVII, 3, 1956, 12);
//  Найдавніший з ряду однорідних істот або предметів. Первинні предки коней були дрібними тваринами (Конярство, 1957, 31).

3. Який є першою, початковою ланкою якоїсь структури, організації; низовий. Первинні партійні організації, за визначенням В. І. Леніна, є основою партії, опорними пунктами агітаційно-пропагандистської та організаторської роботи в масах (Комуніст України, 10, 1965, 22).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 119.

Коментарі (0)