в означеннях
Тлумачення, значення слова «перистий»:

ПЕРИ́СТИЙ, а, е.

1. Формою, будовою подібний до пера (у 1 знач.), схожий на перо. Зовнішні перисті зябра, які є в пуголовка зразу після його вилуплення з яйця, заміняються внутрішніми (Визначник земноводних та плазунів, 1955, 13);
//  Який має листя, формою, будовою подібне до пера (про рослину). Великі шиби уквітчалися голчастою сосниною, перистим папоротником, шовковою травою і всякими іншими дивовижними візерунками, що вишив та вимережав славний морозенко (Степан Васильченко, I, 1959, 79).
Перистий лист — складний листок з попарними листочками на одному черешку; Перисті хмари (хмарний і т. ін.) — напівпрозорі ніжно-білі хмари довгастої форми, що утворюються на великій висоті і складаються з дрібних кристаликів льоду. По небу пливли легкі перисті хмаринки, провіщаючи добру днину (Михайло Чабанівський, Балканська весна, 1960, 182).

2. Те саме, що перістий. — Тепер худоба сама периста — тірольська, а давно була сама біла (Василь Стефаник, Вибр., 1945, 60); По боках всякі доми йдуть: і малі, і великі, і білі, і сірі, й перисті (Анатолій Свидницький, Люборацькі, 1955, 149); З-під ніг вилетів перистий одуд, та на цей раз він здавався сірим, тьмяним, немов викачався у попелі... (Іван І. Волошин, Самоцвіти, 1952, 101);
//  перен. Складений з неоднорідних матеріалів. Хоч, звісно, літературний альманах — не науковий філологічний збірник, в якому можна друкувати статті різними правописами та видавати щось перисте.., але я ніколи не зважився би знехтувати волю такого відомого, заслуженого перед Україною і любимого письменника, як Ви [І. С. Нечуй-Левицький] (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 291).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 324.

Коментарі (0)