в означеннях
Тлумачення, значення слова «підфарбований»:

ПІДФАРБО́ВАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до підфарбувати. Перетворення старого типу європейської парламентської, на ділі реформістської і лише злегка підфарбованої.. в новий тип партії, в справді.. комуністичну партію, це — річ надзвичайно трудна (Ленін, 44, 1974, 404);
//  підфарбовано, безос. присудк. сл. Вікна, двері, підлоги.. помито, перетерто, а де потрібно, то й підфарбовано (Василь Козаченко, Сальвія, 1959, 31).

2. у знач. прикм. Який підфарбували, підмалювали. Жінка злегенька розтулила червоні підфарбовані губи (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 206); Проходили і проїжджали Солдати і офіцери, Сто раз на день відкривали Підфарбовані двері (Микола Гірник, Стартують.., 1963, 55); Візьмемо колбу, заткнуту корком, крізь який проходить скляна трубка.. У трубку введена крапля підфарбованої води (Фізика, II, 1957, 3).

3. у знач. прикм., перен. Якому надано іншого, привабливішого вигляду, що приховує справжню сутність. Не підфарбований, не підсолоджений, не спеціально одягнений страдником і праведником «бідний мужичок» перед нами, але селянин-незаможник, живий, реальний (Василь Еллан, II, 1958, 88).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 520.

Коментарі (0)