в означеннях
Тлумачення, значення слова «підготовлений»:

ПІДГОТО́ВЛЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до підготовити, підготувати. Олександр переконався, що до кампанії з Наполеоном Росія зовсім була не підготовлена (Панас Кочура, Золота грамота, 1960, 176); Жовтнева революція була підготовлена десятиріччями революційної боротьби робітничого класу Росії та його авангарду — партії більшовиків, керованої Леніним (Комуніст України, 7, 1962, 18); Дарці, правду сказати, було прикро таке слухати. Вона була добре підготовлена з усіх предметів і не потребувала «щасливого випадку», щоб опинитися в п'ятому класі (Ірина Вільде, Повнолітні діти, 1960, 7); Підприємства, будови, колгоспи, радгоспи відряджають на навчання до вузів найбільш підготовлену молодь (Радянська Україна, 5.VII 1961, 3);
//  підготовлено, безос. присудк. сл. — Що чувати, пане сотнику?.. — Брід знайдено, човен підготовлено (Михайло Стельмах, II, 1962, 52).

2. у знач. прикм. Готовий для використання, вжитку і т. ін. Круто варені яйця обчищають, відокремлюють ⅓ жовтків, решту яєць дрібно січуть, додають солі, посіченої зелені петрушки, змішують і начиняють підготовлені помідори (Українські страви, 1957, 37).

3. у знач. прикм. Готовий для якої-небудь діяльності, здатний до неї. Лекторські групи поповнюються новими, молодими, підготовленими кадрами (Радянська Україна, 1.IX 1950, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 418.

Коментарі (0)