в означеннях
Тлумачення, значення слова «підкачувати»:

ПІДКАЧУВАТИ 1 і ПІДКОЧУВАТИ, ую, уєш, недок., ПІДКАЧАТИ, аю, аєш і ПІДКОТИТИ, кочу, котиш, док., перех. Підгортаючи, піднімаючи краї, робити коротшим (одяг, частини одягу). Нараз він схватився зі свого місця і почав якось поквапно підкочувати штани (Іван Франко, IV, 1950, 388); Він поспішно підкачував коротенькі, вище колін, штанці ще вище, засукував рукава веселої на колір шерстяної кофтинки і тоді заходжувався коло батька ще з більшим завзяттям (Григорій Епік, Тв., 1958, 122); Пригадую: маленьким ще хлоп'ям.., Куценькі штаненята підкачавши, З торбинкою через плече, заходив У тиховодь романівського ставу Із удочкою Дмитрик у руках (Максим Рильський, II, 1960, 303); Підкотила [Улана] рукава кофти і показала синці на обох руках (Євген Кравченко, Сердечна розмова, 1957, 84);
//  Відгинати, піднімати край (звичайно одягу). — Гляньте, — підкотила халатик Юля і випнула ногу. Брови її жалісно зламалися і полізли вгору. — Подряпалася? (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 231).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 433.

Коментарі (0)

ПІДКАЧУВАТИ 2, ую, уєш, недок., ПІДКАЧАТИ, аю, аєш, док.

1. Качати, накачувати потроху або додатково (повітря, воду і т. ін.). Вода в каналі йтиме самопливом.. Лише в деяких місцях доведеться підкачувати воду з допомогою невеликих насосних станцій (Наука і життя, 12, 1958, 35).

2. тільки док., розм. Не виконати яких-небудь зобов'язань, не виправдати чийогось довір'я, чиїхось сподівань. — Ну, тепер ти, Максиме, наш! Перед всім народом дав слово. Гляди ж не підкачай! (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 273); Не підкачали й на цій ми ділянці [самодіяльності]. Першість держали, як дружна сім'я (Степан Олійник, Вибр., 1959, 102);
//  Виявлятися невдалим, не таким, як треба. Раз зерно в'яне, а колос сохне, — чортового батька перепічки їстимеш... Це не ми, а ще й старі люди так казали... Виходить — нових способів треба, бо старі підкачали... (Остап Вишня, I, 1956, 111).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 433.

Коментарі (0)