в означеннях
Тлумачення, значення слова «підкоп»:

ПІДКО́П, ПІДКІ́П, кону, чол.

1. Дія за значенням підкопати. В той час найбільше воювали шнуром, Кайданами, отрутою, підкопом, А зрада гаслом військовим була (Леся Українка, I, 1951, 115); Визріває два варіанти [визволення], які в таборі теж треба ґрунтовно обміркувати і подати свою думку: втеча з дороги, коли полонені працюватимуть у степу,.. і втеча з табору підкопом попід дріт (Василь Козаченко, Гарячі руки, 1960, 64).

2. Прохід, прокопаний під землею. [Перовська:] Як відомо, Желябов нам порадив два шляхи цареубивства. Перший — це Садова: підкоп, в якому вибухне снаряд, коли поблизу з'явиться карета (Сава Голованівський, Драми.., 1958, 263); — Ми робили підкіп з барака, щоб видобутися на волю, але, знесилені голодом, ми надто довго копали, есесівці почули і завалили підкіп (Павло Загребельний, Спека, 1961, 325);
//  перен., розм. Підступні таємні дії проти кого-небудь. [Жірондист:] Певне б знов були шпіонські підкопи, суди неправі, глум ворогів, товаришів безсилля, а потім, може, знов Консьєрже рі. Та все була б десь вдалині надія хоч би на чорну безпросвітну ніч, що визволяє в'язнів із неволі... (Леся Українка, II, 1951, 181); Виник гомін про перенесення зборів на завтра.. Бузько захвилювався..: в цій пропозиції він відчув якусь погрозу, якийсь підкоп проти себе (Іван Рябокляч, Жайворонки, 1957, 101).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 438.

Коментарі (0)