в означеннях
Тлумачення, значення слова «підробляти»:

ПІДРОБЛЯТИ, яю, яєш і ПІДРОБЛЮВАТИ, юю, юєш, недок., ПІДРОБИТИ, роблю, робиш; мн. підроблять; док., перех.

1. Виготовляти фальшиву подобу чого-небудь. З наказу Цимбалюка він дістає в гітлерівській управі чисті бланки з німецькими печатками, посвідки для підпільників, підробляє документи (Дмитро Бедзик, Плем'я.., 1958, 25); Дурив [Славко] лиш родичів, що має всі іспити, [складені], а свідоцтва підробив сам (Лесь Мартович, Тв., 1954, 236);
//  Робити подібним до чого-небудь природного, вродженого. Особливо любив я підробляти голос і рухи різних знайомих людей (Леонід Смілянський, Сашко, 1957, 33); Говорять, що людину можна розпізнати по посмішці.. Навіть плач можна підробити, але посмішку — ні. Бо посмішка, то душа людини (Юрій Мушкетик, Чорний хліб, 1960, 143).

2. що, чим і без додатка, розм. Заробляти додатково до основного прибутку або мати тимчасові, випадкові заробітки. Невістка завжди в клопоті, вдома господарство, а ввечері бігала в креслярську майстерню, де підробляла гроші (Натан Рибак, Час, 1960, 130); Вона готувалася на режисера-постановника, навіть, здається, підробляла трохи режисурою по робітничих клубах (Ірина Вільде, Ти мене не любив, 1958, 11); — Та я тут [на будівництві] недавно. Приїхав трохи підробити, — цідив [Канущевич], як крапельки, слово по слову, ніби йому було важко говорити (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 96).

3. розм. Робити ще трохи, додавати до зробленого раніше. Підроби вареників, а то нестане (Словник Грінченка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 492.

Коментарі (0)