в означеннях
Тлумачення, значення слова «пластовий»:

ПЛАСТОВИ́Й, а, е. Прикм. до пласт 1. Шебелинське родовище має великі запаси газу і відзначається високою пластовою енергією (Радянська Україна, 24.VIII 1961, 2);
//  Який має вигляд пласта, схожий на пласт. В морфологічному відношенні тіла багатих руд являють собою рудні стовпи, пластові та шарнірні поклади (Геологічний журнал, XIII, 3, 1953, 4).
Пластова вода — вода, що заповнює простір між пластами чого-небудь. Велику цінність для здоров'я людини являє.. так звана пластова вода, яка виходить на поверхню разом з нафтою (Радянська Україна, 16.X 1962, 3); Пластовий тиск — тиск, під яким перебувають вода, нафта й газ у нафтових покладах. Питаннями підтримання пластового тиску слід займатися на кожному родовищі одразу, тільки-но воно вводиться у розробку (Робітнича газета, 12.III 1966, 1); Пластові культури (рослини і т. ін.) — сільськогосподарські культури, що дають високі врожаї при посіві по трав'яному пласту. Льон здавна вважали пластовою культурою і висівали його здебільшого на цілинних та перелогових землях (Олійні та ефіроолійні культури, 1956, 86).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 567.

Коментарі (0)