в означеннях
Тлумачення, значення слова «площадка»:

ПЛОЩА́ДКА, и, жін.

1. Невелика рівна ділянка землі. А женихи тим часом всі бавились там, де звичайно, — При Одіссеєвім домі, на втоптаній добре площадці Диски й списи вони кидали там (Гомер, Одіссея, перекл. Б. Тена, 1963, 293); — А в нас парк посадовили... Прекрасно розпланували: алеї, площадки (Остап Вишня, I, 1956, 391).
 Відгодівельна (будівельна, спортивна і т. ін.) площадка — така ділянка, спеціально пристосована, устаткована для відгодівлі свійських тварин, будівництва, занять спортом і т. ін. Утримання свиней на відгодівельних площадках сприяє збільшенню доходів від свинарства (Колгоспник України, 7, 1957, 9); Стартова площадка — місце, підготовлене для старту (літальних апаратів, спортсменів і т. ін.). Велику геофізичну ракету доставляють на стартову площадку в розібраному вигляді (Наука і життя, 8, 1958, 17).

2. Рівне місце (в приміщенні, на підприємстві і т. ін.), відведене, призначене для чого-небудь. На допомогу майстрові в мартенівському цеху «Запоріжсталі» на робочій площадці встановлено спеціальний прилад для швидкого визначення процента марганцю в тталі (Наука і життя, 1, 1957, 9); Кілька годин високе начальство обстежувало свої могутні укріплення.., старанно оглядало численні кулеметні гнізда, бійниці бліндажів, артилерійські площадки... (Олесь Гончар, II, 1959, 388); Розливна площадка в цеху.

3. Плоска, рівна частина якої-небудь споруди, якогось пристрою, обмежена, відділена чим-небудь; невелика горизонтальна площина. Площадка керування встановлена на комбайні зліва у його передній частині (Зернові комбайни, 1957, 43); Щоб своєчасно провести проривання.. після механізованого букетування сходів розбирають букети з транспортних площадок (Колгоспник України, 4, 1958, 20);
//  Бокова частина вагона біля входу або виходу. Він побіг поряд з поїздом, а коли з ним порівнялася платформа з площадкою, на бігу схопився за поручні і, підтягнувшись, скочив на приступень... (Дмитро Бедзик, Плем'я.., 1958, 16);
//  Рівне місце, поміст між маршами сходів. Курці.. повалили на площадку сходів (Андрій Головко, II, 1957, 466);
//  Візок з настилом у вигляді помосту. На низенькому візку, власне — невеличкій площадці на чотирьох коліщатах, — сидів інвалід без обох ніг (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 73).

4. Поміст, спеціально обладнаний для театральних вистав, концертів і т. ін.; сцена. Москвичі також матимуть змогу слухати і бачити митців України на десятках концертних і клубних площадок (Наука і життя, 10, 1960, 8).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 594.

Коментарі (0)