в означеннях
Тлумачення, значення слова «побіжний»:

ПОБІ́ЖНИЙ, а, е.

1. Який здійснюється одночасно, у зв'язку з чим-небудь; який супроводжує що-небудь основне, головне. — Дипломант так багато працює над вивченням всіх побіжних матеріалів, які так чи інакше, але зв'язані з питаннями, що випливають з його теми (Натан Рибак, Час, 1960, 442); — Я назвав лише кілька побіжних фактів. Вандалізм, дикунство є типовим явищем для фашистських орд (Іван Ле, Мої листи, 1945, 39); — Рішуче ніякого побіжного заробітку комунар не може мати, а якщо має, то заробіток здає в спільну касу (Мирослав Ірчан, II, 1958, 386).

2. Який здійснюється, виконується нашвидку і відзначає тільки окремі риси, особливості. Не можемо закінчити сей побіжний начерк, щоб не сказати кілька слів про южноруські [південкоруські] інтермедії (Іван Франко, XVI, 1955, 217); Навіть побіжний погляд на перекладницьку діяльність геніальної української поетеси дає підставу твердити, що в особі Лесі Українки наша література мала видатного, талановитого перекладача (Радянське літературознавство, 3, 1957, 110);
//  Який не торкається суті справи; неглибокий. Нагарний пересвідчився, що важливу справу в побіжній розмові не розв'язати, обіцяв при нагоді повернутись до неї (Костянтин Гордієнко, Дівчина.., 1954, 82).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 615.

Коментарі (0)