в означеннях
Тлумачення, значення слова «побратимство»:

ПОБРАТИ́МСТВО, а, сер.

1. тільки одн. Супроводжуваний певним обрядом давній слов'янський звичай зміцнення дружби прирівнюванням її до братських стосунків. — Може, ви чували коли-небудь про побратимство! Де вже не чувати? Се наш січовий звичай (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 90); У східних слов'ян стародавній звичай побратимства широко відомий був уже в епосі Київської Русі (Вітчизна, 7, 1967, 178).

2. Група об'єднаних спільною діяльністю і метою людей, які додержуються певних установлених ними правил; братство. В мислі його [Бенедя] промелькнув образ такого побратимства, великого і сильного, котре би могло злучити докупи дрібні сили робітників (Іван Франко, V, 1951, 359); — У нас тут побратимство з старих ріпників склалося (Петро Колесник, Терен.., 1959, 57).

3. тільки одн. Братське почуття, ставлення; дружба. Ще на новий рік наше з ним [Кривинюком] побратимство не було вже пустою формою, а потім ті страшні і незабутні для мене часи, що ми вкупі з ним пережили у Мінську, зробили його мені ще ріднішим (Леся Українка, V, 1956, 345); Дружба Карла Маркса і Фрідріха Енгельса, яку сміливо можна назвати чудесним давнім словом побратимство, сповнює серце гордістю за слово людина (Максим Рильський, Веч. розмови, 1962, 125); Це почуття побратимства, мабуть, сповнювало й інших бійців, проявляючись все виразніше і нестримніше, чим менше їх ставало (Олесь Гончар, III, 1959, 125).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 625.

Коментарі (0)