в означеннях
Тлумачення, значення слова «поїзд»:

ПОЇЗД, а, чол.

1. Ряд з'єднаних між собою залізничних вагонів, що рухаються з допомогою локомотива. Кажуть, що той поїзд, яким ми мали їхати, прибув на другий вокзал (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 338); Поїзд метрополітену рухається зі швидкістю 34—35 кілометрів на годину (Наука і життя, 7, 1967, 48).
 Збірний поїзд див. збірний; Знімати (зняти) з поїзда див. знімати; Кур'єрський поїзд див. кур'єрський; Маршрутний поїзд див. маршрутний; Поїзд миру — спеціальний поїзд з учасниками боротьби за мир, що. відправляється або прибув з однієї країни в іншу з метою проведення заходів на захист миру; Поштовий поїзд див. поштовий; Прямий поїзд — поїзд, яким пасажири прибувають до кінцевого пункту своєї подорожі без пересадок. [Сергій:] Цей поїзд прямий до Москви, а нічний з пересадкою (Захар Мороз, П'єси, 1959, 53); Санітарний поїзд див. санітарний; Товарний поїзд див. товарний; Туристський поїзд див. туристський; Швидкий поїзд — пасажирський поїзд, який іде з великою швидкістю, рідко зупиняючись. Швидкий поїзд Севастополь — Ленінград мчав на північ (Вадим Собко, Зор. крила, 1950, 162).

2. Ряд візків, саней і т. ін., що їдуть в одному напрямку. На білому, пишному румаку.. виїхав граф Потоцький і зупинився на найвищому горбику; за ним тягся поїзд потужного лицарства (Михайло Старицький, Облога.., 1961, 34); Учора чутка пройшла, а сьогодні були селяни на полі та й бачили — по дорозі, куряву здіймаючи, проїхав цілий поїзд фаетонів. Догадалися — ніхто ж, як князь (Андрій Головко, II, 1957, 237).
 Весільний поїзд: а) ряд візків, саней і т. ін., що їдуть з учасниками весільного обряду. По шлюбі весільний поїзд зараз рушив до Дум'ячишиного дому (Іван Франко, VIII, 1952, 65); б) родичі, гості, що йдуть замолодим та молодою при виконанні весільного обряду. Весільний поїзд зупинився перед столом, Павло з молодою та дружками підійшов до столу (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 161).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 831.

Коментарі (0)