в означеннях
Тлумачення, значення слова «покривний»:

ПОКРИВНИ́Й, а, е. Прикм. до покрив 1. Вивчати, інтрузивні породи стає можливим після того, як покривні породи над масивом будуть зруйновані і цілком знесені (Про вулкани і землетруси, 1955, 16); Збирання [капусти] провадять вручну, зрубуючи головки гострою лопатою або. великими важкими ножами. На головках повинні залишатися 3—4 покривних листки (Овочівництво закритого і відкритого ґрунту, 1957, 157); Тіло гідри можна порівняти з мішечком, стінка якого складається з двох шарів клітин: зовнішнього — покривного і внутрішнього — травного. (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 16);
//  Признач. для покривання чого-небудь. Розвиток виробництва синтетичних полімерів на Україні викличе бурхливе зростання випуску виробів з пластичних мас широкого призначення, а саме: різноманітних іграшок,.. посуду, оздоблювальних та покривних матеріалів, прикрас та скульптур (Наука і життя, 8, 1958, 13).
Покривні культури, с. г. — озимі або ярові культури (жито, пшениця, ячмінь, овес і т. ін.), які в мішаних посівах утворюють верхній ярус (перев. над багаторічними травами). Зерно-кормова пшениця при використанні на зелений корм або сіно є доброю покривною культурою для конюшини (Хлібороб України, 2, 1970, 28); Покривні тканини — комплекси клітин, розміщені на поверхні тіла живих організмів, а також окремих їх органів. До покривних належать тканини, які захищають рослину від впливу різних несприятливих факторів (Практикум з анатомії рослин, 1955, 56).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 47.

Коментарі (0)