в означеннях
Тлумачення, значення слова «положитися»:

ПОЛОЖИТИСЯ 1, ложуся, ложишся, док., розм.

1. Те саме, що лягти. Серед ночі захропів пан; Іван пробудився, І з'їв собі цілу гуску, Та й знов положився (Степан Руданський, Тв., 1956, 123); Насходилися діти, поставали довкруги Сенька, хочуть його відпровадити додому, а він. не хоче: положився на лавці, просить, що вже не буде ні стогнати, ні йойкати, тільки нехай лишиться в школі (Степан Ковалів, Світ.., 1960, 92);
//  у сполуч. з інфін. Цілу дорогу він усе вичитував провини Парасчині і, положившись спати, не забував їх і бубонів на всю хату (Панас Мирний, IV, 1955, 61).

2. перен., на кого, що, рідко. Понадіятися, покластися на кого-, що-небудь; довіритися комусь, чомусь. — Венерин сину! не жахайся, — Дід очеретяний сказав: — ..Війни кривавой не страшися, А на Олимпських положися, Вони все злеє оддалять (Іван Котляревський, I, 1952, 199); Батько тільки було і зна, що зостріча [зустріча] та проводжа людей, і від нього був усім один одвіт: «Як дочка захоче. Я не приневолюю її ні за кого, положився на неї» (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 314).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 92.

Коментарі (0)

ПОЛОЖИТИСЯ 2, дожиться, док., діал. Отелитися. Інші радяться про свої хатні справи: у того корова положилася, там дитина кашляє (Іван Франко, IV, 1950, 193).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 92.

Коментарі (0)