в означеннях
Тлумачення, значення слова «полишатися»:

ПОЛИША́ТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ПОЛИШИ́ТИСЯ, лишуся, лишишся, док., розм.

1. Продовжувати своє перебування де-небудь, не покидати якогось місця; залишатися (у 1 знач.). Ми полишилися на місці.

2. тільки 3 ос. Зберігатися, продовжувати існувати, бути; не зникати; залишатися (у 3 знач.). Ще й тепер серединою дебри полишалися тут і там маленькі ямки (Лесь Мартович, Тв., 1954, 245); З мурів оборони полишилися обривки тільки (Уляна Кравченко, Вибр., 1958, 301);
//  Бути в наявності (після використання частини чого-небудь). З одержаних грошей полишилась заледве дрібна частиночка (Іван Франко, VI, 1951, 237);
//  кому. Діставатися кому-, чому-небудь після когось. Відтак просив гостя сідати на липовій лавці, що тяглася попід цілою стіною від одного кута до другого, — про неї він говорив, що полишалася йому в спадщині ще по дідові (Ольга Кобилянська, II, 1956, 46).

3. Не переставати бути у якомусь стані, продовжувати бути яким-, ким-, чим-небудь; залишатися (у 2 знач.). Скоро, мітко жну та ще співаю, першою колись була я, — нині полишаюсь... (Уляна Кравченко, Вибр., 1958, 127).

4. Опинятися позаду кого-, чого-небудь, що рухається вперед. Що йому діяти? Скільки вже неба за ним полишилось, Скільки іще перед ним... (Микола Зеров, Вибр., 1966, 317).

5. тільки недок. Пас. до полишати1.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 71.

Коментарі (0)