в означеннях
Тлумачення, значення слова «пом'якшений»:

ПОМ'Я́КШЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до пом'якшити. Вгорі над головами прошелестів важкий фугас і глухо вибухнув десь за горбами. Легкий, пом'якшений віддаллю струс повітря, і... все одразу стало на місце. Сон відлетів, думки знову стали гострими та чіткими (Василь Козаченко, Гарячі руки, 1960, 147); На горищі — пітьма, пом'якисена примарним сяйвом, що ллється з щілин (Валентин Речмедін, Весняні грози, 1961, 4); Освітлення може бути.. пом'якшеним, коли світна точка закрита напівпрозорим екраном (Довідник фотолюбителя, 1959, 65).

2. у знач. прикм. Пройнятий доброзичливістю; лагідний. Вовк же пом'якшеним тоном запитав, чи не бачили, чи не чули чого (Микола Трублаїні, I, 1955, 45).
 Пом'якшена вода — вода, що позбавлена вапнистих солей і легко розчиняє мило. Нові миючі засоби.. порівняно з жировими маслами мають багато переваг: вони не потребують пом'якшеної води (Наука і життя, 8, 1958, 11).
Пом'якшені приголосні — приголосні, які вимовляються з додатковим піднесенням середньої частини спинки язика до твердого піднебіння. До третьої відміни належать усі іменники жіночого роду з кінцевим твердим чи пом'якшеним приголосним (Курс сучасної української літературної мови, I, 1951, 428).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 138.

Коментарі (0)