в означеннях
Тлумачення, значення слова «помінятися»:

ПОМІНЯТИСЯ, яюся, яєшся, док., ким, чим.

1. Зробити взаємний обмін чим-небудь таким самим. Молоді стали, побили поклони, поцілували образ і помінялись перснями (Нечуй-Левицький, III, 1956, 56); — Чуєш, не канюч, мов каня, серед людей, коли чоловіком хочеш бути. Я поміняюся [землею] з тобою (Михайло Стельмах, II, 1962, 23);
//  Випадково або навмисне замість своєї взяти один в одного таку саму чужу річ.
Помінятися думками (мріями і т. ін.) з ким — поговорити з ким-небудь про щось, обміркувати що-небудь. Ви бачитесь з живими людьми і людьми освіченими, про щось поважне поговорите, про щось почуєте, поміняєтесь думками (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 83); Помінятися ролями — одному стати на місце іншого. Збоку можна подумати, що ми помінялися ролями, що тепер ви — дама, а я — ваш кавалер (Гнат Хоткевич, I, 1966, 40); Ролі помінялися — один піддасться дії, якій раніше піддавався інший. Ролі помінялися. В той час, коли.. одряхлілого невдаху Денікіна підбирав до себе на борт один британський корабель, по трапу, перекинутому з іншого чужоземного корабля, на севастопольську пристань уже збігав пружною ходою джигіта новий молодий диктатор [Врангель] (Олесь Гончар, II, 1959, 204).

2. Замінити в кого-небудь щось одне на інше. Далеко за селом здибався [Дорофтей] з якимось чоловіком, теж з мішком на плечах.. — Що несеш? — Вовну продавати. Може, поміняємося крамом? (Казки Буковини. Казки Верховини, 1968, 36).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 124.

Коментарі (0)