в означеннях
Тлумачення, значення слова «поповнення»:

ПОПО́ВНЕННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням поповнити. Гітлер з шкіри пнувся, виловлюючи для поповнення втрат у армії буквально все живе в країні (Василь Козаченко, Гарячі руки, 1960, 81); Дальший розвиток радянської науки вимагає постійного поповнення кадрів наукових працівників (Радянська Україна, 30.III 1946, 2).

2. Те, чим поповнюють що-небудь або чим поповнюється щось. За дуже приблизними підрахунками Йосифа, оті переносини [друкарні] й нове поповнення в обладнанні мусило коштувати не менше трьох тисяч злотих (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 149).

3. Військові частини, люди, які прибувають на підмогу або на доукомплектування. Командири сиділи в школі і розбивали нове поповнення по сотнях (Петро Панч, I, 1956, 317); Загін Кривоноса обростав завзятим поповненням з окремих куп, навіть одинаків (Іван Ле, Хмельницький, I, 1957, 326);
//  Нові фахівці, що приходять в яку-небудь галузь науки, техніки, мистецтва, господарства і т. ін., нові учасники чого-небудь. В нашу українську поезію за останні роки влилося і справді, молоде не тільки за літературним стажем, але й за віком, поповнення (Андрій Малишко, Думки.., 1959, 99); Чудове поповнення дають консерваторії, театральні і художні вузи нашим концертним організаціям і театрам (Мистецтво, 1, 1963, 3); Останнім часом є ряди агітаторів влилося нове поповнення з числа інженерно-технічних працівників, учителів, лікарів (Радянська Україна, 2.IV 1959, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 214.

Коментарі (0)