в означеннях
Тлумачення, значення слова «поприлипати»:

ПОПРИЛИПАТИ, аємо, аєте, док.

1. Прилипнути, пристати до поверхні чого-небудь липкого (про все або багато чогось, усіх або багатьох; у багатьох місцях). Піт лив дощем з його високого чола, а чорні кучері аж поприлипали до висків (Нечуй-Левицький, I, 1956, 379); Земля була мокра, чорна, і рожеві пелюстки маку, вночі оббиті дощем, всюди поприлипали до неї (Олесь Гончар, Людина.., 1960, 108); Мухи поприлипали до липучки;  * Образно. Посеред города стоять в Кам'янці доми — один до другого поприлипали (Анатолій Свидницький, Люборацькі, 1955, 93);  * У порівняннях. — Чим же люди винні?.. Чіпка поворухнувся.. А далі туго, немов слова до язика поприлипали, а він їх одривав з великим болем, промовив: — Неправдою своєю!.. (Панас Мирний, II, 1954, 169).

2. перен., розм. Щільно притулитися, припасти до кого-, чого-небудь (про всіх або багатьох). Музики на подвір'ї заграли туш, у вікнах одразу стало темно від дітей, що поприлипали до шибок (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 168).

3. перен., розм. Почати залицятися до кого-небудь (про всіх або багатьох). — Вибирай, дівчино, персник, А хоч стьожку чи корали, Щоб до тебе, наче мухи, Парубки поприлипали (Яків Щоголів, Поезії, 1958, 325).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 227.

Коментарі (0)