в означеннях
Тлумачення, значення слова «попит»:

ПОПИТ, у, чол. Вимога на певний товар; можливість швидкого продажу певного товару. Попит на чисту нафту збільшувався раз у раз (Іван Франко, VIII, 1952, 379); Завдяки неодноразовим зниженням цін збільшився попит, населення на продовольчі, а також і на промислові товари (Радянська Україна, 4.II 1955, 1);
//  Потреба в чому-небудь. Чим сильніше розвивається капіталізм і велика індустрія, тим сильнішими стають взагалі коливання в попиті на робітників не тільки в землеробстві, але і в промисловості (Ленін, 3, 1970, 303); Тепер потрібні вищі темпи розвитку сільського господарства. щоб повністю задовольняти зростаючий попит трудящих на продукти харчування (Колгоспник України, 4, 1961, 1).
 Знаходити (знайти) [великий (добрий, значний, широкий і т. ін.)] попит; Користуватися [великим] попитом; Мати [великий] попит — бути об'єктом широкого використання, успішно продаватися. Вироби з поліського кришталю все ширше знаходять попит у широких кіл населення (Радянська Україна, 16.I 1965, 3). Книги Горького займають почесне місце в бібліотеках, клубах, червоних кутках, користуються великим попитом у читачів [Монголії] (Київська правда, 17.VI 1951, 3); На Україні з м'яких сирів поширена бринза, яка має великий попит у населення (Українські страви. 1957, 73).
Платоспроможний попит див. платоспроможний.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 198.

Коментарі (0)