в означеннях
Тлумачення, значення слова «порівняльний»:

ПОРІВНЯ́ЛЬНИЙ, а, е.

1. Який ґрунтується на порівнянні, на встановленні співвідношень між досліджуваними предметами, явищами і т. ін. Він переконаний, що порівняльне вивчення зразків народної творчості різних національностей має велике значення для музичної етнографії (Михайло Стельмах, I, 1962, 42); Треба сміливіше користуватися перевагами порівняльної методики у вивченні радянських літератур (Радянське літературознавство, 1, 1966, 61); Порівняльне мовознавство; Порівняльна анатомія;
//  Одержаний внаслідок порівняння. Речовинний склад глибших шарів Землі виявляють за допомогою різних порівняльних даних і, зокрема, за аналогією з складом метеоритів (Наука і життя, 1, 1957, 24); Широкий порівняльний матеріал підтверджує думку, що «Слово» [«Слово о полку Ігоревім»] є літературним, а не народним уснопоетичним твором. Але художнє багатство поеми тісно пов'язане з невичерпними джерелами фольклори (Народна творчість та етнографія, 4, 1963, 37).

2. грам. Який виражає порівняння або вживається для вираження порівняння. Підрядне речення порівняльне — підрядне речення, яке пояснює за допомогою порівняння те, про що йде мова в головному реченні (Словник лінгвістичних термінів, 1957, 123).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 258.

Коментарі (0)