в означеннях
Тлумачення, значення слова «порожнина»:

ПОРОЖНИ́НА, и, жін.

1. Порожній, нічим не заповнений простір всередині чого-небудь. Для засолювання відбирають огірки зелені, неповністю дозрілі, з щільною масою, без порожнин (Українські страви, 1957, 407); Для одержання виливка використовують ящик.., наповнений землею, в якому за допомогою моделі зроблено порожнину по конфігурації виливка (Методика викладання фрезерної справи, 1958, 176).
Карстова порожнина, геол. — порожній простір у товщі земної кори, утворений внаслідок вимивання розчинних гірських порід підземними водами. З карстовими порожнинами часто пов'язані родовища нафти (Наука і життя, 4, 1968, 19).

2. анат. Простір в оріанізмі людини або тварини, обмежений внутрішніми поверхнями стінок тіла. Порожнина рота відокремлюється від порожнини носа піднебінними кістками і відростками, верхньощелепних кісток (Анатомія і фізіологія людини, 8 кл.. 1957, 31); Між листками плеври утворюється щілина — плевральна порожнина, тиск в якій нижчий від атмосферного (З-аг. догляд за хворими... 1957, 93); Якщо розрізати шкіру і м'язи вздовж тіла черв'яка, то відкриється виповнена рідиною порожнина тіла, в якій лежать внутрішні органи (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 21).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 267.

Коментарі (0)