в означеннях
Тлумачення, значення слова «порозвішувати»:

ПОРОЗВІШУВАТИ, ую, уєш і рідко ПОРОЗВІШАТИ, аю, аєш, док., перех.

1. Розвісити все або багато чого-небудь. Іван із сторожем.. забрали святих [образи] з горища, пообмивали і порозвішували їх знову в церкві (Україна сміється, I, 1960, 152); Хутко допрала вона сорочки, порозвішувала їх на тину (Любов Яновська, I, 1959, 33); Порозвішували ми скрізь об'яви, що в неділю відбудеться перша в селі вистава (Євген Кравченко, Бувальщина, 1961, 25).
Порозвішувати вуха — те саме, що Розвісити вуха (про всіх або багатьох) (див. розвішувати). — Годі вам, товаришу, з ними в розмови заходити. Ви тільки потурайте їм, то вони до ранки розпитуватимуть. Ба, як суха порозвішували (Іван Кириленко, Вибр., 1960, 332); Коли вже заманулось йому здійснювати свої зарозумілі вигадки, пішов би на велике, перспективне підприємство — там, напевно, знайшлись би такі, що порозвішували, б вуха, слухаючи його (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 25).

2. тільки порозвішувати. Широко, в різні боки розкинути гілки (про дерева). Подивилась на берези Оленка: віття так порозвішували (Архип Тесленко, Вибр., 1950, 121).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 271.

Коментарі (0)