в означеннях
Тлумачення, значення слова «портфель»:

ПОРТФЕ́ЛЬ, я, чол.

1. Велика чотирикутна сумка із застібкою, в якій носять ділові папери, книжки, зошити і т. ін. Студент.. не сказав ні слова, взяв у Насті з рук тяжкого портфеля з нотами і разом з Настею пішов до кімнати (Леся Українка, III, 1952, 582); Годієра.. видобував якісь папери із свойого бездонного шкіряного портфеля (Іван Франко, VIII, 1952, 93); Він.. дістав з портфеля оперативні зведення з фронту і заглибився в читання матеріалів (Натан Рибак, На світанку, 1940, 193).

2. Посада міністра або взагалі висока, керівна посада. — Влади між собою ніяк поділити не можуть. Це страшно, коли б'ються за портфелі нікчеми (Микола Зарудний, На білому світі, 1967, 133).
 Міністерський портфель; Портфель міністра — посада міністра. Прийдіть до нас, пане Бальзак, зголосіться прихильником Республіки, портфель міністра в Тимчасовому уряді чекає на вас (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 217); Міністр без портфеля див. міністр.

3. перен. Сукупність рукописів, прийнятих видавництвом, редакцією і т. ін. для видання. Згодом я зробив «Сумку дипкур'єра» (середній фільм). Потім я сам взявся писати сценарій, за браком їх у портфелі дирекції (Олександр Довженко, III, 1960, 239).
 Редакційний портфель — сукупність рукописів, що їх має редакція для видання.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 292.

Коментарі (0)