в означеннях
Тлумачення, значення слова «посадський»:

ПОСА́ДСЬКИЙ, а, е, іст.

1. Прикм. до посад 1. Бурлаки зостались коло човна, а перевожчик [перевізник] побіг на гору в Кривду, де жив посадський пристав (Нечуй-Левицький, II, 1956, 220);
//  Який живе в посаді. З ранку до присмерків, коли замикали вулиці рогатками, юрмилися тут збитенники та пиріжечники, хлопи та посадські баби (Зінаїда Тулуб, Людолови, II, 1957, 448).
 Посадські люди — окремий стан, до якого належали ремісники, торговці та міська біднота, що жили в посадах і звичайно об'єднувалися в громади. На соборі були широко представлені різні верстви російського суспільства: бояри, дворяни, купці, посадські люди (Історія УРСР, I, 1953, 255); Здавалося, тільки прийшли літа для життя тихого.. Посадські люди за розум взялися (Натан Рибак, Переяславська Рада, 1953, 78).

2. у знач. ім. посадський, кого, чол. Той, хто живе в посаді і належить до стану ремісників, торговців та міської бідноти. На світанку, всупереч волі Обуховича та Корфа, міщани та посадські кинулись на варту, одчинили браму і вийшли з корогвами навстріч стрілецьким полкам (Натан Рибак, Переяславська Рада, 1953, 488).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 309.

Коментарі (0)