в означеннях
Тлумачення, значення слова «посередній»:

ПОСЕРЕ́ДНІЙ, я, є.

1. Невисокої якості, нічим не примітний, не дуже добрий; середній. Він [журнал] еклектичний, і твори слабі або посередні, але такі, що не виходять поза рамки рутини (Іван Франко, XVI, 1955, 118); Вона посередня піаністка, в цьому не було жодного сумніву, але це її ніяк не бентежило (Любомир Дмитерко, Розлука, 1957, 154);
//  Власт. пересічній людині; звичайний, пересічний. Посередні здібності.
 Посередня оцінка, заст. — найнижча із запроваджених у середній школі позитивних оцінок успішності учнів; задовільно. Вона з задоволенням подумала, що в неї ніколи не було жодної посередньої оцінки (Олесь Донченко, V, 1957, 492).

2. Який здійснюється або виявляється не безпосередньо, а за допомогою, за посередництвом кого-, чого-небудь; непрямий, опосередкований; протилежне прямий, безпосередній. Нагромадження є завоювання світу суспільного багатства. Разом з масою експлуатованого людського матеріалу воно розширяє сферу прямого і посереднього панування капіталіста (Карл Маркс, Капітал, т. I, кн. 1, 1952, 592); Прямі відомості про кількість населення України за часів феодалізму, зокрема в XVII ст., відсутні, тому дослідники змушені використовувати посередні дані (Український історичний журнал, 1, 1960, 65); Подаються пропозиції і здогадки, враховуються посередні причини (Олексій Кундзіч, Пов. і нов., 1938, 65).

3. Який служить для зв'язку між чим-небудь, є проміжним етапом у процесі розвитку або перетворення чогось; проміжний. Посередня ланка.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 317.

Коментарі (0)