в означеннях
Тлумачення, значення слова «посідання»:

ПОСІДА́ННЯ, я, сер. Дія за значенням посідати 1 1. Одна лиш. біда, що кошик з ягідками коштував.. десять крейцерів, що становило половину капіталу, який вона мала. Супроти цього факту мовкли всі уподобання й жадоби посідання (Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 72);
//  рідко. Володіння, власність. Герман давно вже виєднав собі у старостві дозвіл копати штольні під громадською толокою, не нарушуючи її зверхнього посідання (Іван Франко, VIII, 1952, 411).
 Діставати (дістати, одержувати, обіймати і т. ін.) в посідання що, рідко — ставати власником чого-небудь. — Я якнайшвидше зголосився обняти в посідання свою батьківщину (Іван Франко, IV, 1950, 292); Оля постановила, за всяку ціну дістати його [папір] в своє посідання (Лесь Мартович, Тв., 1954, 395); Уводити (увести) в посідання кого, юр. — передавати у власність кому-небудь майно, спадщину і т. ін., ствердивши право на володіння відповідним юридичним актом. Землю присудили уніатам. Прибув до нас возний ввести їх в посідання (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 123).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 327.

Коментарі (1)