в означеннях
Тлумачення, значення слова «послаблений»:

ПОСЛА́БЛЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до послабити. — Ну ти! не балуйсь! — ласкаво сказав Котовський до коня. І, відхиливши свій корпус назад та набравши поводи на себе, він послабленими шенкелями осадив Орлика назад (Павло Тичина, I, 1957, 267);
//  послаблено, безос. присуд, сл. Штаб корпусу знімав полк відсіля.. Правда, цим самим було послаблено правофлангову охорону, але штаб корпусу сподівався, що ворог не встигне швидко перекинути сюди свої сили (Микола Трублаїні, I, 1955, 57).

2. у знач. прикм. Який послабився, став менш натягнутим, тугим і т. ін. — Перед роботою, вранці уважніше вузли оглядай, послаблені гвинти закріпи (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 267).

3. у знач. прикм. Який утратив попередню силу вияву, став менш відчутним, виразним, інтенсивним і т. ін. Найменші врожаї дають дерева з послабленим приростом однорічних пагонів (Колгоспник України, 1, 1957, 34);
//  Який утратив колишню гостроту. Смак у дітей і підлітків іноді може бути послаблений залежно від різних причин (Шкільна гігієна, 1954, 60).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 336.

Коментарі (0)