в означеннях
Тлумачення, значення слова «послаблюватися»:

ПОСЛА́БЛЮВАТИСЯ, ююся, юєшся і рідко ПОСЛАБЛЯ́ТИСЯ, яюся, яєшся, недок., ПОСЛА́БИТИСЯ, блюся, бишся; мн. послабляться; док.

1. Втрачати силу, могутність, ставати слабшим (у військовому, політичному, організаційному і т. ін. відношенні). Коли позиції католицизму послабились, його захисники вдалися до найжорстокіших засобів: вони посилили інквізицію (Наука і життя, 12, 1958, 51).

2. Зменшуватися у своєму вияві; ставати менш відчутним, виразним і т. ін. Справжня художність не послаблюється, а значно посилюється під впливом правильно зрозумілої літератором і творчо, в художніх образах переданої ним політичної суті зображуваних явищ (Комуніст України, 3, 1968, 86);
//  Втрачати попередній розмах, інтенсивність, масштаби тощо (про яку-небудь дію, справу, діяльність і т. ін.). Бій гуркотів на всіх ділянках, то послаблюючись, то доходячи найвищої грані напруження (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 12).

3. тільки недок. Пас. до послаблювати. Лущенням стерні знищуються одно- і дворічні бур'яни, що ростуть на посівах до збирання врожаю, і послаблюються багаторічні бур'яни (Колгоспник України, 11, 1958, 23).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 337.

Коментарі (0)