в означеннях
Тлумачення, значення слова «посмоктати»:

ПОСМОКТАТИ, смокчу, смокчеш, док., перех. і без додатка.

1. Смоктати якийсь час. Вранці Уляна потягла Йоньку до хліва, турнула телиці під пузо. — Посмокчи сам! Що ти купив-виміняв, щоб тебе на виду змінило? (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 513); От якби це мед, тоді я вже посмоктав би.. з горлечка.. (Михайло Чабанівський, Катюша, 1960, 75);  * Образно. Мар'ян за міру вівса та п'ять возів гною витягне з мене вдесятеро більше. Він, як той павук, посмокче, попустить, щоб набрався сил, і знову смоктатиме (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 68);
//  у сполуч. із м. цигарка, люлька і т. ін. Палити якийсь час, раз у раз, потроху втягуючи в себе дим. Пахол лежав, ткнувшись обличчям униз, — він зводив голову тільки тоді, як треба було посмоктати цигарку і випустити дим (Юрій Смолич, Ми разом.., 1950, 61); Він вийшов до воріт, став між загаченою людьми вулицею і Хомашиним двором... Постояв, посмоктав люльку... (Степан Чорнобривець, Визволення, 1949, 139).

2. Висмоктати, обсмоктати все або багато чого-небудь. Но пси, донюхавшись, доспіли, Шарпнули муцика, із'їли І посмоктали кісточки (Іван Котляревський, I, 1952, 181).
Посмоктати чимало крові з кого — довгий час жорстоко експлуатувати, мучити кого-небудь. — А жив цей куркуль багато... і крові з бідного люду посмоктав чимало (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 168).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 349.

Коментарі (0)