в означеннях
Тлумачення, значення слова «поспішний»:

ПОСПІ́ШНИЙ, а, е.

1. Який робиться, відбувається, виконується і т. ін. дуже швидко, з поспіхом; швидкий, поквапливий. Капітан слухав тих слів, уриваних, поспішних, що дихали раз пристрастю, ніжною любов'ю, то знов розпукою і щирим жалем (Іван Франко, VI, 1951, 481); Поспішний відступ черкасців до лісу не рятував їх — це розуміли навіть рядові бійці (Іван Ле, Наливайко, 1957, 93); Незабаром у коридорі залунали чиїсь поспішні кроки (Петро Колесник, На фронті.., 1959, 56); Вона йшла за якоюсь нагальною потребою, йшла звичайною, поспішною, діловою ходою пильно заклопотаної людини (Юрій Смолич, День.., 1950, 204).
 Поспішний поїзд, зах. — те саме, що Швидкий поїзд (див. поїзд). — Ми заплатили в готелі, поїхали на залізницю і за чверть години мчалися поспішним поїздом до Варшави (Іван Франко, IV, 1950, 367).

2. Зроблений надто швидко, без належної підготовки, достатніх підстав і через те неправильний, недостатньо обґрунтований і т. ін. — Одначе.. ви робите поспішний висновок. Хлопець досить успішно склав екзамени з усіх предметів, у тому числі з української мови (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 62); Практика показує, що нехтування висновками науки, теорії неминуче веде до прийняття поспішних, непродуманих, відірваних від життя рішень, до ігнорування історичного досвіду (Комуніст України, 10, 1966, 23).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 358.

Коментарі (0)