в означеннях
Тлумачення, значення слова «постраждати»:

ПОСТРАЖДАТИ, аю, аєш, док.

1. Зазнати страждання, неприємностей, матеріальних збитків, фізичної травми тощо. [Люцій:] Нехай Руфін про себе думає та про дружину, — вони ж і так за всіх нас постраждали (Леся Українка, II, 1951, 469); — Най Бжеський теж постраждав від примх фортуни в тому поході (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 11); Гошка постраждав найбільше, хоч бився, як леопард. Він стояв увесь подряпаний і хлюскав носом, галіфе порвані, від сорочки одне рам'я (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 413);
//  перев. за що. Зазнати переслідування уряду, репресій за свої погляди, діяльність тощо. Не тільки ореол борця, що постраждав за свої переконання, а й чарівність Шевченка як людини і геніального поета приваблювала до нього цвіт столичної інтелігенції (Слово про Кобзаря, 1961, 133); Серед повітових керівників він займав помітне місце, як тямущий, освічений радслужбовець, до того ж з непоганою біографією людини, котра колись постраждала від самодержавства за революційну діяльність (Валентин Речмедін, Весняні грози, 1961, 110); Постраждати за правду.

2. Зазнати ушкодження внаслідок чого-небудь. Стародавній фонтан постраждав мало, але він з тої ночі засох (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 403); Половина солдатів відморозила носи, вуха й щоки, але значно більше постраждали у всіх ноги; на них відкрилися гнійні рани (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 186).

3. Страждати якийсь час.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 379.

Коментарі (0)