в означеннях
Тлумачення, значення слова «потенціальний»:

ПОТЕНЦІА́ЛЬНИЙ, а, е. Те саме, що потенційний. Промисловість Радянського Союзу вступає в шосту п'ятирічку із значно більшими, ніж це було раніш, потенціальними можливостями (Павло Тичина, III, 1957, 474); В результаті багаторічної праці вчених і дослідників визначено, що потенціальні енергетичні запаси Ангари становлять 90 мільярдів кіловат-годин електроенергії на рік (Наука і життя, 8, 1956, 14);
//  Який при першій пагоді може стати ким-небудь; можливий. — Це теж аргумент! — гукнула вона. — Самим озброїтись, а потенціального ворога — роззброїти! (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 222); Русевич зміркував, що криком нічого Наргатові не доведеш і можна втратити повагу Петушека, потенціального спільника (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 185).
Потенціальна енергія, фіз. — енергія, що зумовлюється взаємодією тіл або елементарних частинок, залежить від їх взаємного розташування і може проявитися в певних умовах. Енергія піднятої гирі, а також будь-якого піднятого над землею тягаря, енергія накрученої пружини, стисненого повітря є прикладами потенціальної енергії (Фізика, I, 1957, 114).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 402.

Коментарі (0)