в означеннях
Тлумачення, значення слова «поточний»:

ПОТО́ЧНИЙ, а, е.

1. Який є, існує, відбувається, має місце тепер, у цей час. З початком поточного року з'явився в Стриї альманах «Ватра» (Іван Франко, XVI, 1955, 122); Правда, доводилось йому чути, що в житті його чекають і труднощі, і боротьба за велике майбутнє, але як прикласти оте прекрасне слово «боротьба» до звичайних, поточних буднів, він не знав (Семен Журахович, Вечір.., 1958, 221); Надзвичайно важливо регулярно влаштовувати політичні доповіді про поточний момент і наші завдання (Радянська Україна, 19.XII 1956, 1);
//  Пов'язаний із сучасним моментом. Поезію треба і любити, і поважати. І пропагувати теж.. Маю на увазі не лише друкування вартих того віршів, а й хороші, вдумливі критичні їх розгляди, передовсім у поточній пресі (Максим Рильський, Веч. розмови, 1964, 108); На поточні виробничі потреби колгоспи витрачають величезну кількість праці, матеріалів і коштів (Комуніст України, 5, 1960, 62).

2. Який відбувається, здійснюється щодня (про справи, роботу); повсякденний. Загальні збори, конференція або з'їзд обирають бюро або комітет, які є виконавчими органами і керують усією поточною роботою партійної організації (Статут КПРС, 1971, 12); Коли Микита Макарович уперше запитав на правлінні, які його міркування з приводу поточних господарських справ, дід Харко аж змокрів (Юрій Яновський, II, 1954, 160); Вихідні дані для вивчення населення дають поточна статистика і переписи населення (Наука і життя, 12, 1958, 11).
Поточний план; Поточне планування — план, планування на найближчий час; Поточний рахунок — рахунок вкладника банку або ощадкаси, з якого вкладник може одержувати свої гроші, якщо є потреба, і поповнювати його додатковими внесками; Поточний ремонт — усунення дрібних несправностей з метою запобігти великим поломкам, руйнуванню. — Ми зараз пробуємо робити поточний ремонт екскаватора на ходу, не припиняючи роботи (Іван Багмут, Опов., 1959, 50).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 419.

Коментарі (0)