в означеннях
Тлумачення, значення слова «повіддавати»:

ПОВІДДАВАТИ, аю, аєш, док., перех.

1. Повернути пазад, віддати все або багато чого-небудь (що було взяте, позичене і т. ін.).

2. Передати, вручити кому-небудь усе або багато чогось.

3. Дати кому-небудь для користування, у власність усе або багато чогось; відмовитися від усіх або багатьох своїх речей, належного майна і т. ін. на чиюсь користь. — На Буняках он, кажуть, махновці всіх коней у хуторян позабирали. — Самі повіддавали, — буркнув Данько (Олесь Гончар, II, 1959, 225);  * Образно. Душі незайманої, молодої Всі скарби їй одній повіддавав (Дмитро Павличко, Бистрина, 1959, 215).

4. Дати все або багато чого-небудь кудись, кому-небудь з певною метою. Повіддавати взуття в ремонт;
//  Відправити всіх або багатьох куди-небудь а певною метою (в науку, найми, військо і т. ін.). — Синів червоним повіддавали? Щодня їх сюди ждете? — І виляск нагайки (Олесь Гончар, II, 1959, 355); Вона повіддавала старших синів в повітову школу (Збірник про Кропивницького, 1955, 15).

5. за кого і без додатка. Видати заміж усіх або багатьох. Мешкав [Беньямін] у великій кам'яниці, повіддавав доньки за багатих панських купців (Ольга Кобилянська, I, 1956, 543); Повіддававши та поженивши дітей, він сам опинився на злидарській пайці ґрунту (Михайло Стельмах, I, 1962, 600).
Повіддавати заміж — те саме, що Віддати заміж (усіх або багатьох) (див. віддавати). [Галка:] Не я вас поженила, не я й заміж повіддавала (Марко Кропивницький, II, 1958, 149).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 667.

Коментарі (0)