в означеннях
Тлумачення, значення слова «поземний»:

ПОЗЕ́МНИЙ, а, е, розм.

1. Те саме, що горизонтальний. У народному житлі XVII-XIX ст. і дерев'яних церквах XVI-XVIII ст. чітко простежується єдність у співвідношенні основних елементів будови, як у поземних вимірах, так і у вертикальних (Народна творчість та етнографія, 6, 1967, 63); У просторій кімнаті панував дивний хаос світла й тіні. Майже поземні промені вечірнього сонця виривали з півсутіні строго окреслені смуги, і знайомі предмети.. втрачали свої звичні форми (Вадим Собко, Срібний корабель, 1961, 3); На весняному сонці опівдні підтає сніг, і коли вітер шалено мчить понад степом, — не рине він разом із вітром поземним потоком, а мирно лежить на землі (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 7).
Поземний літ — те саме, що Бриючий політ. Здалеку долітав жорстокий гуркіт літака, що наближався до нас на низькому, поземному льоті (Олександр Копиленко, Навколо полум'я, 1961, 183); Ревуть мотори літаків, що йдуть на поземному льоті (Юрій Яновський, II, 1954, 263).

2. рідко. Те саме, що земний 2. Як води гомінкі, котилися нові хвилі народних повстань на панів — весна гуркотіла грізною поземною силою (Іван Ле, Наливайко, 1957, 113).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 812.

Коментарі (0)