в означеннях
Тлумачення, значення слова «позриватися»:

ПОЗРИВАТИСЯ, ається, аємося, аєтеся, док.

1. Перестати триматися на чомусь (про все або багато чого-небудь); зірватися.

2. Упасти, скотитися, зсунутися, втративши опору, рівновагу (про все або багато чого-небудь, усіх або багатьох). Потяг Матте пролетів тим часом пару верст і став, як закопаний, від дзвінка з кабіни командира. Можна було дивуватись тільки, як не позривались з місць гармати! (Юрій Яновський, I, 1958, 114).

3. Рвучко встати, піднятися або дуже швидко залишити якесь місце (про всіх або багатьох); схопитися. — Хотів побачити, як позриваються [люди] від гуку [шуму пожежі] та почнуть утікати (Іван Франко, VIII, 1952, 407); Вже засипали [опришки], коли раптом в боці Жаб'я зачервоніло небо. — Глянь, отамане, — стрепенувся Пугач. Довбуш встав, хлопці позривалися з місць (Володимир Гжицький, Опришки, 1962, 242);
//  перен., розм. Швидко, раптово покинути, залишити що-небудь (місце перебування, роботу і т. ін.) (про всіх або багатьох). [Дід:] От водило, — так мов усі чорти позривалися з пекла. І знаю ж, що близька й хата, а не піймаю тропи та й годі... (Михайло Старицький, Вибр., 1959, 656).
 Позриватися на [рівні] ноги — те саме, що Зірватися на [рівні] ноги (про всіх або багатьох) (див. нога). Всі арештанти позривалися на ноги (Іван Франко, I, 1955, 315).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 827.

Коментарі (0)