в означеннях
Тлумачення, значення слова «предметний»:

ПРЕДМЕ́ТНИЙ, а, е.

1. Прикм. до предмет 1. Математичні науки.., на відміну від інших наук, вивчають різноманітні явища предметного світу з боку їх кількісних співвідношень (Комуніст України, 10, 1962, 50).
Предметна спеціалізація — виготовлення на промисловому підприємстві певного виду продукції. Більш швидкими темпами у нас, як відомо, розвивається предметна спеціалізація. Здійснюється вона переважно в напрямі спеціалізації окремих підприємств на виготовленні певного виду продукції (Комуніст України, 9, 1964, 51); Предметне скло — скляна пластинка, що використовується для розміщення на ній досліджуваних під мікроскопом чи лупою організмів або їх часточок. Вплив барвників на інфузорії спостерігали під мікроскопом. До краплі розчину барвника на предметному склі додавали краплю рідини з інфузоріями (Мікробіологічний журнал, XXII, 6, 1960, 53); Предметний столик — спеціальний столик, на якому закріплюється мікроскоп. Важливою складовою частиною штатива мікроскопа о предметний столик, посередині якого, під об'єктивом, є отвір, крізь який проходить світло (Практикум з анатомії рослин, 1955, 5).

2. Прикм. до предмет 4. Для надання конкретної теоретичної і методичної допомоги пропагандистам при раді створено дві предметні групи — історії КПРС і конкретної економіки (Комуніст України, 8, 1963, 10).
 Предметна система навчання — система навчання в школі, при якій кожна дисципліна викладається окремим педагогом.

3. Який спирається на конкретні факти, явища; наочний. Комплексне змагання захопило людей тому, що було предметним (Микола Руденко, Вітер.., 1958, 334); Завжди повне змісту, предметне, часто грубувате слово Толстого було не оздобою, воно будівельним матеріалом лягало у споруджуваний палац твору величного і всебічного змісту (Олексій Кундзіч, Діези.., 1956, 25); Успіх всякої справи забезпечується не добрими побажаннями, а вимогливістю і предметним вихованням кадрів на живому досвіді, на їх власних помилках (Комуніст України, 3, 1968, 28); Своєю «Поемою про море» О. Довженко дав предметний урок, добрий товариський урок своїм братам по перу — українським письменникам (Радянське літературознавство, 4, 1958, 36).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 528.

Коментарі (0)