в означеннях
Тлумачення, значення слова «представницький»:

ПРЕДСТАВНИ́ЦЬКИЙ, а, е.

1. Який складається з багатьох представників кого-, чого-небудь, включає достатню кількість представників. Біла миша стала предметом обговорення навіть в такій представницькій міжнародній організації, як ЮНЕСКО. Тут працює спеціальний комітет по лабораторних тваринах (Наука і життя, 2, 1967, 30);
//  Який відбиває інтереси багатьох представників кого-, чого-небудь. Паша соціалістична демократія широка і представницька (Радянська Україна, 14.III 1967, 1); Скликання Московського [Всесвітнього] конгресу — одна з найвидатніших подій нашого часу. Головною особливістю його є широкий, представницький характер (Комуніст України, 7, 1962, 3).

2. Який ґрунтується на праві обирання своїх представників (звичайно про органи влади, управління). Правління цього [студентського] товариства переобиралося щороку і було представницьким (Федір Бурлака, Напередодні, 1956, 54); Самодержавство царя вело відчайдушну боротьбу проти запровадження представницьких установ у Росії (Ленін, 20, 1971, 4); Українські буржуазні націоналісти намагались створити враження, що Центральна рада нібито є представницьким органом, який виявляє волю українського народу, тобто робітників і селян (Історія УРСР, II, 1957, 36); Ради депутатів трудящих є найширшими представницькими установами населення (Комуніст України, 2, 1965, 15).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 531.

Коментарі (0)