в означеннях
Тлумачення, значення слова «процент»:

ПРОЦЕ́НТ, а, чол.

1. Сота частка числа, яке приймається за ціле, за одиницю (позначається знаком %);
//  Кількість кого-, чого-небудь, що вимірюється у сотих частках чогось, прийнятого за одиницю. Вступні внески беруться при вступі в кандидати в члени партії у розмірі двох процентів місячного заробітку (Статут КПРС, 1971, 30); [Баклажаненко:] Про себе можу сказати, що я догнав Полю Орленко по всіх показниках і виконую план на 247 процентів (Іван Микитенко, I, 1957, 484); Вода у Нашому була погана. У північній частині міста вона мала надто великий процент кальцію і через це була майже непридатна для кухні (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 516); — Багато обморожених? — Процент невеликий, одначе є... (Олесь Гончар, II, 1959, 424).
На [всі] сто процентів — цілком, повністю.

2. перев. мн. Доход, який одержують на кожні сто грошових одиниць капіталу або грошової суми, покладеної у банк або ощадну касу. — Ця баба мала п'ять ощадних книжок і якраз, коли я прийшов.. відвідати її, одержала проценти (Гашек, Пригоди.. Швейка, перекл. Масляка, 1958, 322);
//  Плата, яку кредитор одержує від позичальника за користування наданими йому коштами. [Храпко:] Коли хоч, дам ті гроші. Звісно, вже процент мені заплатите (Панас Мирний, V, 1955, 169); — Ти мій процент знаєш? — Ні, ще не доводилось позичати у вас (Михайло Стельмах, I, 1962, 311). Позичати (позичити) під (за, на) проценти (процент) — брати або давати гроші в борг, домовляючись про певну суму як плату за користування наданими коштами. Вона позичила десять тисяч одному.. панові за чималі проценти (Нечуй-Левицький, VI, 1966, 11).

3. Винагорода, що нараховується залежно від обороту, доходу. Працювати на процентах.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 343.

Коментарі (0)