в означеннях
Тлумачення, значення слова «процес»:

ПРОЦЕ́С, у, чол.

1. Послідовна зміна станів або явищ, яка відбувається закономірним порядком; хід розвитку чого-небудь. Процеси соціалістичної революції і соціалістичного будівництва ґрунтуються на ряді головних закономірностей, властивих усім країнам, що стають на шлях соціалізму (Програма КПРС, 1961, 18); Виноград уже достигав. Цілий день, під палючим серпневим сонцем, поволі ішов таємний процес наливання ягід (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 278); Ми з Наталкою пішли додому, і всю дорогу вона мовчала. Якийсь процес відбувався в її маленькій душі (Юрій Яновський, I, 1954, 24);
//  Сукупність послідовних дій, засобів, спрямованих на досягнення певного наслідку. Кіно вимагає величезної працелюбності і працелюбності не тільки на зйомці, а в усьому.. процесі створення картини (Олександр Довженко, I, 1958, 21); Вся сукупність дій і заходів, які провадяться над металом з моменту його надходження до складу і до одержання з нього готового виробу, називається виробничим процесом (Технологія різального інструмента, 1959, 8); Комуністичне виховання молоді — це всебічний процес і, звичайно, не короткочасна кампанія, а генеральна лінія в роботі комсомолу (Комуніст України, 11, 1965, 25).
 У (в) процесі чого — під час чого-небудь, у ході чогось. В процесі роботи рамки поеми [«Пан Тадеуш» А. Міцкевича] незмірно розсунулись, чільне місце посіла трагіко-героїчна історія ксьондза Робака (Максим Рильський, III, 1956, 310); Звичайно норми ГПО здають у процесі учбових занять або під час спортивних змагань (Фізичне виховання жінки, 1954, 7).

2. Активний розвиток хвороби. Мені в Швейцарії лікарі казали, що мені дуже мало бракує до цілковитого видужання, що вже той процес катаральний, який був, минув (Леся Українка, V, 1956, 415); Хірургічна допомога подавалася тільки при гнійних запальних процесах підшкірної клітковини (Матеріали.. охорони здоров'я.., 1957, 362).

3. Розгляд судової справи; сама судова справа. Розповідав [Потурайчин] Славкові докладно цілий свій процес, говорив навіть про сумні наслідки свого засуду (Лесь Мартович, Тв., 1954, 367); — На сутяжницьких ділах я мало розуміюся, але знаю, що час обміну землі давно минув. Тому пан і не виграв процесу, коли вперше судився (Михайло Стельмах, I, 1962, 351); Гласність, усність і безпосередність судового процесу роблять самий розгляд справ у суді засобом виховання, громадського впливу на порушників закону (Радянський суд.., 1951, 52);
//  Визначений законом порядок діяльності слідчих і судових органів при розгляді судових справ певного роду. Кримінальний процес.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 343.

Коментарі (0)