в означеннях
Тлумачення, значення слова «проект»:

ПРОЕ́КТ, у, чол.

1. Сукупність документів (розрахунків, креслень, макетів тощо), необхідних для зведення споруд, виготовлення машин, приладів і т. ін. [Ліда:] Ви ж перший доручили мені скласти проект нашого велетня-санаторію (Олександр Корнійчук, I, 1955, 92); У Москві відкрито пам'ятник Т. Г. Шевченкові, споруджений за проектом С. Волнухіна (Мистецтво, 5, 1957, 4); За проектами і розробками харківських інститутів споруджені сотні сучасних заводів, фабрик, електростанцій, шахт (Комуніст України, 3, 1970, 36).
Типовий проект див. типовий.

2. Попередній текст якого-небудь документа, що виноситься на обговорення, затвердження. Проект Директив XXIV з'їзду нашої партії є новим важливим вкладом у розвиток теорії марксизму-ленінізму, в практику комуністичного будівництва (Матеріали XXIV з'їзду Компартії України, 1971, 69); Проекти рішень та інші матеріали не рекомендовано оголошувати на засіданнях. Вони мають бути надруковані і вручені заздалегідь для того, щоб кожний міг вносити конкретні пропозиції та поправки (Радянська Україна, 10.I 1969, 2);
//  Щось незакінчене, намічене лише в загальних рисах (про літературний твір, лист, доповідь і т. ін.); начерк. Сергій і Павло швидко накидали проект листа Русову і прочитали його товаришам (Іван Багмут, Служу Рад. Союзу, 1950, 58).

3. Задуманий план дій; задум, намір. Як гарно марилось на шкільній лаві, скільки робилося сміливих, але часом і недосяжних проектів! (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 222); Аркадій, не вважаючи за доцільне наперед розголошувати свій задум, спершу поділився проектом з своїм двоюрідним братом (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 40).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 176.

Коментарі (0)