в означеннях
Тлумачення, значення слова «прокурор»:

ПРОКУРО́Р, а, чол.

1. В СРСР та інших соціалістичних країнах — службова особа, що здійснює нагляд за точним виконанням законів та підтримує державне обвинувачення в суді. До розгляду справи в судовому засіданні народний суд в кримінальних справах затверджує у підготовчому засіданні обвинувальний висновок, поданий прокурором (Радянський суд охороняє права.., 1954, 23); Радянський прокурор не має права пройти мимо будь-якого порушення закону, незалежно від того, хто вчинив це порушення (Радянська Україна, 6.I 1954, 2); Він добре розумів логіку і силу доказів прокурора, гарячково шукав відповіді, переконливої, точної, не знаходив і намагався виграти час (Вадим Собко, Справа.., 1959, 121);  * У порівняннях. — Не розумію! — Ти, Юлю, наче прокурор (Олесь Донченко, V, 1957, 338).
Генеральний Прокурор СРСР — службова особа, що очолює Прокуратуру СРСР. Вищий нагляд за точним виконанням законів усіма міністерствами і підвідомчими їм установами.. покладається на Генерального Прокурора СРСР, призначуваного Верховною Радою СРСР строком на сім років (Радянський суд, 1951, 22).

2. У капіталістичних країнах та дореволюційній Росії — службова особа, що провадить кримінальне переслідування, підтримує обвинувачення в суді, а в ряді випадків здійснює також адміністративний нагляд. — Ви взяли мої бумаги? — скрикнув він. — Покажіть їх прокуророві, — хай він мене винуватить по них, а не пригадує, що колись було у гімназії! (Панас Мирний, I, 1954, 354); Сакко ім'я вічно житиме в людських думках і серцях, коли, прокуроре, і ваші кістки, і ваші кістки, панове судді, зітліють, забуті всіма (Микола Упеник, Вірші.., 1957, 134).
Товариш прокурора, заст. — помічник, заступник прокурора. Товариш прокурора все затискав уста та закочував очі, як жертва (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 379).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 211.

Коментарі (0)