в означеннях
Тлумачення, значення слова «проломлюватися»:

ПРОЛО́МЛЮВАТИСЯ, ююся, юєшся, недок., ПРОЛОМИ́ТИСЯ, ломлюся, ломишся; мн. проломляться; док.

1. Від ударів, певної зовнішньої сили або під вагою продавлюватися, руйнуватися. Насупроти столу, між череватою пічкою й другою стіною, притулився піл з чотирьох тоненьких драничок, таких хистких, що вони хиталися та вгиналися й тоді, як хто до їх підходив, немов перестерігали не накладувати [накладати] на їх нічого, щоб, бува, не проломилися (Панас Мирний, IV, 1955, 287); До чого ж легко зітхнулося б Вадикові, якби опинився він зараз хоча б на один поверх нижче. Але підлога під ним, на жаль, не проломилася (Юрій Шовкопляс, Людина.., 1962, 201); Новий залізобетонний міст на їхніх очах просів, проломивсь, з гуркотом завалився: вода збила бики (Олесь Гончар, Циклон, 1970, 188);
//  Власною вагою ламаючи що-небудь ламке, крихке, втрачати під собою опору; провалюватися. — Глядіть, тату, щоб ви справді не проломилися на цьому льоду! (Іван І. Волошин, Місячне срібло, 1961, 205).

2. Долаючи перешкоди, із зусиллям прокладати собі шлях, дорогу. Почулося нетерпляче сопіння, могутня вогнисто-руда туша, віючи на хлопців нетерплячою жаротою, проломлювалася просто на галявинку (Павло Загребельний, Диво, 1968, 79).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 220.

Коментарі (0)