в означеннях
Тлумачення, значення слова «променевий»:

ПРОМЕНЕ́ВИЙ, а, е.

1. Прикм. до промінь 3. Опромінювання пухлин шляхом безпосереднього введення до них радіоактивних речовин відкриває нові важливі можливості для променевої терапії тяжких захворювань (Наука і життя, 10, 1960, 39); У космічному польоті інтенсивність випромінювання, а отже, й небезпека променевого ураження різко зростає (Знання та праця, 9, 1966, 22).
Променева хвороба — захворювання людини і тварини, спричинюване дією на організм радіоактивних речовин. Ступінь променевої хвороби залежить від дози радіації (вимірюваної в рентгенах), одержаної організмом (Наука і життя, 7, 1955, 5); Подейкували про капітана, що він променевої хвороби захопив в океані, а він ось одужав, їде на кораблебудівний приймати новозбудоване судно (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 325).

2. Те саме, що променеподібний. Слід запропонувати учням намацати у себе пульсові поштовхи сонної, вискової і променевої артерій (Методика викладання анатомії.., 1955, 105).
Променева кістка — у наземних хребетних і людини — одна з двох кісток передпліччя; радіальна кістка. Здуття ліктьової і променевої кістки над променевозагіястковим суглобом (рахітичні браслети) також є основною ознакою рахіту (Хвороби дитячого віку, 1955, 125).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 224.

Коментарі (0)