в означеннях
Тлумачення, значення слова «прополіскувати»:

ПРОПОЛІСКУВАТИ, ую, уєш, недок., ПРОПОЛОСКАТИ, ощу, ощеш, док., перех. Полощучи у воді, остаточно звільняти від мила, інших миючих засобів, залишків бруду і т. ін. Прополіскувати білизну; Линючі нитки найкраще прати пшеничними висівками.. Після прання нитки прополіскують два-три рази в теплій воді, до якої додають лимонну кислоту або оцет, а потім — у холодній, поки вони зовсім очистяться від висівок (В'язання крючком, 1957, 30); Небо зробилося свіжим і чистим, ніби його вимили милом і прополоскали водою (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 86);  * Образно. [Мальванов:] Нічого, — поїдемо, все забудеш.. Обвіє тебе гарячими вітрами, прополоще жовтими пісками, — і не помітиш, як душа обновиться (Іван Кочерга, II, 1956, 44);
//  Промивати (рот, зуби, горло), полощучи водою або якою-небудь рідиною. Спочатку морщачись, смакує горілку Шкапонд, потім прополіскує нею рот і вже згодом вихиляє (Михайло Стельмах, I, 1962, 258); Після бурі стало холоднувато, але спрага мучила людей і худобу. Не було чим навіть прополоскати горло, в якому так лоскотало від піску (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 93).
Прополіскувати (прополоскати) горло — пити алкогольні напої. Іван прополіскував горло горілкою і знов, як та качка, жбурляв вареники в пельку та глитав похапцем (Нечуй-Левицький, III, 1956, 354); [Степан Демидович:] Гапко! Не забудь положити Павлові Павловичу в повозку сальця й ковбаску. Та принеси нам чого-небудь горло прополоскати (Володимир Самійленко, II, 1958, 131); Прополіскувати (прополоскати) очі — вмиватися. — Стій, куди розігнався? Встигнеш, очі прополоскати (Олександр Ковінька, Кутя.., 1960, 27).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 259.

Коментарі (0)