в означеннях
Тлумачення, значення слова «пропис»:

ПРО́ПИС, у, чол.

1. Навчальний посібник із зразками каліграфічного письма; тексти таких зразків. Писати він і сам трохи привчився: купив собі пропис у городі та й навчився (Борис Грінченко, II, 1963, 326).

2. перен. Те саме, що Прописна істина (див. прописний). Автор смикає свого героя за Ниточку, і все робиться так, як належить за банальними прописами (Семен Журахович, Опов., 1956, 38);
//  Рецепт, рекомендація. До наших днів зберігся єгипетський папірус Еберта, який містить 900 прописів цілющого зілля, ліків і порад щодо лікування (Наука і життя, 7, 1968, 24);
//  Те саме, що закон 4. Людина, нерозумно використовуючи свою могутність, загрожує поставити саму себе поза природою і тим самим стати неприродною.. Помста природи за порушення її прописів може бути зовсім несподіваною (Знання та праця, 6, 1965, 3).

3. жив. Перша стадія роботи художника — нанесення пензлем основних елементів зображення. Мазки і прописи щіточок Галини дуже красиві, тонкі. Загальне враження — начебто художниця намагається зібрати до орнаменту .. все, що є найкращого в садах, по квітниках України (Іван І. Волошин, Дні.., 1958, 12).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 253.

Коментарі (0)