в означеннях
Тлумачення, значення слова «просапний»:

ПРОСАПНИ́Й, а, е.

1. Який обробляється методом ручного або механізованого просапування. Кращими попередниками для лучних трав є просапні культури — кукурудза, картопля, буряки тощо, під які вносять органічні і мінеральні добрива (Хлібороб України, 5, 1965, 22);
//  у знач. ім. просапні, них, мн. Сільськогосподарські рослини, які обробляються методом ручного або механізованого просапування. Зберегти якнайбільше вологи в ґрунті, завжди тримати поля і плантації чистими, вчасно дати підживлення рослинам — ось головне на обробітку просапних (Радянська Україна, 11.V 1968, 1); В одному кінці черідка тракторів тягала дискові борони.. У іншому — дружно кінчали з просапними, а за ними бриніло вже марево (Петро Панч, II, 1956, 432).

2. Признач. для механізованого обробітку міжрядь. Для міжрядного обробітку на заплавних і торфових ґрунтах у господарствах застосовують просапні культиватори з активними робочими органами (Хлібороб України, 4, 1965, 32); Одержали путівку вжиття колісні просапні трактори (Комуніст України, 11, 1967, 64).

3. Засіяний просапними культурами. Колгосп.. розширив просапний клин, що стало однією з найважливіших умов підвищення врожайності (Радянська Україна, 10.X 1961, 1).
Просапна система землеробства — система вирощування сільськогосподарських культур за допомогою ручного або механізованого їх обробітку. Найдосконалішою і найбільш раціональною системою землеробства є просапна. Вона дає можливість найбільш інтенсивно використовувати землю і в два-три рази збільшити виробництво продукції з гектара (Колгоспник України, 2, 1962, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 275.

Коментарі (0)