в означеннях
Тлумачення, значення слова «протанцьовувати»:

ПРОТАНЦЬОВУВАТИ, ую, уєш, недок., ПРОТАНЦЮВАТИ, юю, юєш, док.

1. перех. і без додатка. Виконувати який-небудь танець. [Неріса:] Либонь жива Неріса переважить камінну Терпсіхору в Мецената, як протанцює перед ним сьогодні танець Танагри! (Леся Українка, III, 1952, 444); Ніхто не протанцює, як Дорка, не змалює, як вона (Юрій Яновський, Мир, 1956, 70);
//  Проходити в танці певну відстань або повз когось, щось. Василь творив свій танець на сонних вуличках не вперше. Коли він протанцьовував коло чиєїсь клуні чи кошари, старі люди не раз прокидались (Олександр Довженко, I, 1958, 88);  * Образно. Попереду витанцьовував круторогий баранець, за ним вівці, далі йшов Ясь і грав на скрипці.. А то поверталася отара, і протанцювала вона до кошари (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 41).

2. перех. і без додатка. Танцювати якийсь час. Він, прогулявши цілу ніч між старшими, протанцювавши та прореготавши з панянками, на другий день перед молодими насміхався над тими співами, над тими танцями (Панас Мирний, III, 1954, 187).

3. перех., розм. Втратити або проґавити щось через танці. [Палажка:] Чому не потанцювати? Танцюй, та тілько розуму не протанцюй! (Панас Мирний, V, 1955, 223); — Гей, до танцю! Всіх обсиплю Грішми, душу протанцюю! (Павло Грабовський, I, 1959, 529).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 310.

Коментарі (0)